O NAS

Dlaczego SHIBA INU?

Kiedy zobaczyliśmy po raz pierwszy małego japońskiego rudzielca ze ślicznymi brązowymi oczami i zakręconym ogonkiem od razu wiedzieliśmy, że będziemy mieli takiego psa. Dodatkowo spodobała nam się jego niezależna, powściągliwa natura przy jednoczesnej radości życia i czarującym – po japońsku – sposobie bycia. Dopisało nam szczęście i po krótkim czasie znaleźliśmy przepiękną czerwoną suczkę L’MAKI-NA w hodowli Matagiinu PL w Białymstoku.

Na początku chcieliśmy mieć po prostu nowego członka rodziny, nie planowaliśmy zakładania hodowli. Z upływem czasu pochłonęła nas jednak nasza pasja, pokochaliśmy całym sercem naszego rudzielca i rasę SHIBA INU. Bo jak tu się nie zakochać w tej rasie??? Od tego czasu robimy wszystko, żeby nasze Shiby były jak najbliższe japońskiemu wzorcowi rasy. Szczególną uwagę przywiązujemy do właściwej socjalizacji psów. Jako że japońskie rasy nie są najłatwiejszymi rasami, w wychowanie maluchów od narodzin wkładamy mnóstwo pracy, tak żeby nowi właściciele przyjmowali do swoich domów kochające, ciekawe życia maluchy. Właściciele szczeniąt w każdym momencie mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

Należymy do Związku Kynologicznego w Polsce, a nasza hodowla o nazwie MUKASHIBANASCHI FCI jest zarejestrowana również w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI).

W październiku 2016 roku nasza hodowla MUKASHIBANASHI została zarejestrowana w japońskim Nihonken Hozonkai (NIPPO), najstarszej, największej i najważniejszej organizacji powstałej w celu zachowania i utrzymania czystych japońskich ras.

Obecnie w hodowli MUKASHIBANASHI mieszkają shiby sprowadzone przez nas bezpośrednio z Japonii z najlepszych tamtejszych hodowli jak i shiby u nas urodzone.

Nie wyobrażamy sobie życia bez Shiby